Англия успя да победи Шотландия с 3:1 в приятелски мач, който ще

...

Англия успя да пречупи Шотландия, Белингам отново бе над всички

Англия съумя да победи Шотландия с  3:1  в другарски мач, който ще се играе на " Хемдън Парк " в Глазгоу. Попаденията за " трите лъва " бяха дело на Фил Фодън, Джуд Белингам и Хари Кейн, а автогол си означи Хари Магуайър. Англия бе по-добрият тим, като контролираше напълно събитията на терена, а атмосферата по трибуните бе страхотна, само че Шотланидя не съумя да сътвори задоволително голови положения, с цел да тества своя съперник.

Първата по-сериозна опция в срещата бе в 25-а минута, като Кайл Уокър получи комфортна топка и не се поколеба да опита шанса си от вътрешността на наказателното поле с мощен шут, който обаче прелетя настрана от десния непряк дирек на Ангъс Гън.

В 33-а миинута Англия провежда чудесна офанзива, при която Маркъс Рашфорд и Джуд Белингам размениха подавания, като футболистът на Манчестър Юнайтед отклони към Кайл Уокър, който опита изстрел, само че Фил Фодън подложи крайници си, а топката попадна във вратата на Шотландия - 1:0 за Англия.

Само две минути по-късно Андрю Робъртсън позволи ужасяваща неточност, катотопката се озова в неприятелски играч, а след това бе в краката на Джуд Белингам, който не губи време, преди да насочи изстрел, без да остави късмет на противниковия вратар - 2:0 за Англия.

В 67-а минута Шотландия съумя да понижи резултата против Англия, откакто Хари Магуайър не съумя да се намеси по най-хубавия метод и протегнатият му крайник изпрати топката във вратата на Аарън Рамсдейл - 1:2.

В 73-а минута Англия можеше да си върне задатъка от два гола, откакто появилият се като запаса Еберечи Езе остана очи в очи с Ангъс Гън, само че стражът на Шотландия реагира великолепно и съумя да отрази удара на британския футболист.

Десетина минути преди края на постоянното време Джуд Белингам се измъкна по свръхестествен метод сред няколко противникови играчи, като откри в празен кулоар със страховит пас своя капитан Хари Кейн, а нападателят не се подвоуми и стреля незабавно, като Ангъс Гън бе матиран за трети път - 3:1 за Англия.

Стартови сформира:

Шотландия:  1. Ангъс Гън, 3. Андрю Робъртсън, 6. Киерън Тиърни, 13. Джак Хендри, 15. Райън Портиъс, 2. Аарън Хики, 7. Джош МакГин, 8. Калъм МакГрегър, 14. Били Гилмор, 4. Скот МакТоминей, 10. Че Адамс

Англия:  1. Аарън Рамсдейл, 8. Калвин Филипс, 5. Марк Гехи, 6. Люис Дънк, 2. Кайл Уокър, 10. Джуд Белингам, 4. Деклан Райс, 3. Киерън Трипиър, 11. Маркъс Рашфорд, 7. Фил Фодън, 9. Хари Кейн.